4. den ... Hastveda - Stockholm ... Vražda kousek od nás

Tak si to představte, ráno jsme vstali, posnídali, opustili chatku v lese u jezera a jedeme vstříc novým zážitkům. Sotva ujedeme pár desítek metrů, přes celou ulici je natažena páska s nápisem „Policie“. Kousek dál nějaké strážce pořádku vidím, a tak překročím zábranu a jdu se zeptat, co se děje… Vtom na mě zběsile mává uniformovaný zakuklenec, ať se okamžitě vrátím. Najednou zřetelně vidím, že je po zuby ozbrojený a má na sobě bezpečnostní vestu. Společně s kolegou hlídkují u domu, na který se další policisté snaží vylézt. Co se to tady děje? „Že by měl nějaký terorista uvnitř rukojmí nebo někde vybouchla bomba?“, napadá nás ve světle aktuálních světových událostí.

Necelou hodinu se situace nemění. Nemáme žádnou jinou možnost než čekat, jsme ve slepé ulici a jiná cesta než kolem obklíčeného domu nevede. Alena s Mončou trošku jančí a bojí se. Pak se ale začnou objevovat civilní auta a začíná běžný denní ruch, zásahová jednotka odjíždí. Osmělíme se, Monika mi nadzvedne pásku, já podjedu a jedeme na hlavní cestu. Zastavuji u policisty, abych se zeptal, co se stalo a jestli už můžeme jet. Na první otázku mi odpovědět nechce, ale cesta už je volná, náš cestovatelský příběh může pokračovat.

Dramatická událost přebila veškeré dnešní zážitky, jsme zvědaví, co se vlastně v Hastvedě stalo. Večer to určitě na internetu musíme zjistit. No, já vám to můžu prozradit už teď. Dva chlápci se pokusili zabít místního občana, proto jsme ještě dlouho potkávali policejní auta, všichni strážci pořádku z celé oblasti byli v akci. Pachatele chtěli co nejdříve chytit. Celý příběh nakonec dopadl dobře – postřelený přežil a zločince chytli. No a co jsme zažili my, se můžete podívat ve fotogalerii.

 

Fotogalerie: 4. den