Dokumentární filmy

Na výpravách zaznamenáváme vše důležité videokamerou. Spojením našich zážitků s domorodou hudbou a profesionálním komentářem vznikají originální cestopisné dokumenty. Seznamte se s podrobnostmi našich osmi dokumentárních filmů.

S Jirkou na sever i na jih
Společně se podíváme na krásy Skandinávie a Pobaltí, které budeme porovnávat s horkým Španělskem. S úsměvem i hrdostí zavzpomínáme na poslední dvě expedice Jirky Máry, chlapce, který nám dokázal, že nic není nemožné.
Více ...
Rakouskem a Francií
Nejdříve pečlivě prozkoumaná nejzajímavější místa RAKOUSKA od alpských velikánů až třeba po úžasnou čokoládovnu. A pak se převlečeme do námořního a budeme se plavit na hausbótu po FRANCII. A že to neumíme? Co na tom, bude sranda i dobrodružství.
Více ...
 Západ USA & Havajské ostrovy 
Ve filmu uvidíte překrásné scenérie nejvýznamnějších národních parků AMERICKÉHO ZÁPADU a nakoukneme také do Las Vegas nebo San Franciska. V neposlední řadě zamíříme za překrásnými plážemi i sopečnou aktivitou na HAVAJSKÉ OSTROVY.
Více ...
Kolem země klokanů
Dvacet čtyři tisíc kilometrů kolem celé AUSTRÁLIE a TASMÁNIE je zárukou pestrého i dobrodružného zážitku. Vyjmenovat všechny zajímavosti na několika řádcích není možné, raději vás pozveme ke sledování našeho dokumentárního filmu.
Více ...
Okuhepa Afrika
Dobrodružná cesta terénními auty s noclehy ve stanu vedla travnatou savanou, mezi písečnými dunami i přes rozvodněné říční brody čtyř států na jihu Afriky. Poznejte společně s námi krásy JAR, NAMIBIE, BOTSWANY a ZIMBABWE. 
Více ...
Kde se zlobí sopky a telí ledovce
Kdo neví, co je to "telení ledovců", ať se podívá na náš film. Kromě ledové záhady z GRÓNSKA se současně odhalíme mnoho tajemství DÁNSKA, FAERSKÝCH OSTROVŮ a především ISLANDU, země ohně a ledu, země nečetných vodopádů i sopečných aktivit.
Více ...
Japonsko - v zemi pramenů a zahrad
Na cestě po JAPONSKU jsme se setkali s technickými a architektonickými zázraky vyspělé lidnaté země. Obdivovali jsme mohutné zápasníky sumó i křehké a tajemné gejši, pozorovali stříhání bonsají i krmili okrasné kapry koi. Žili jsme přímo v japonských rodinách, ale také v tradičních rjokanech.
Více ...
Hola Ekvádor & Galapágy
Cestou do Jižní Ameriky jsme nejprve krátce zavítali na ostrov BONAIRE v Karibském moři, který nás velmi příjemně překvapil. Potom jsme poznávali EKVÁDOR, chodili do školy a učili se španělsky. Týden jsme pobývali dokonce v Amazonské džungli. Na závěr jsme našli ráj na stále nedotčeném souostroví GALAPÁGY.
Více ...
Nový Zéland - Jižní ostrov
Druhý díl příběhu o NOVÉM ZÉLANDU nás zavede na Jižní ostrov. Zavítáme k ledovcům, pojedeme na výlet lodí do fjordů nebo k nejvyšší hoře Mount Cook. Dostaneme se do bezprostřední blízkosti tučňáků, lachtanů, papoušků i velryb, ale nevynecháme ani botanické zahrady a města.
Více ...
Nový Zéland - Severní ostrov  VYPRODÁNO
Zážitků z NOVÉHO ZÉLANDU bylo tolik, že jsme je museli rozdělit do dvou částí. Nejprve se podíváme na Severní ostrov. Poprvé zažijeme vánoce na jižní polokouli, seznámíme se s endemickými zvířaty i původními obyvateli Maory. Zjistíme, jestli může vařit bláto nebo tryskat gejzír, teda když mu pomůžeme kouskem mýdla.
Více ...