3. den ... Maribo - Hastveda ... Čokoládová marmeláda

Další den zahajujeme v hlavním městě Dánska. „Kdo neviděl Malou mořskou vílu, jako by v Kodani ani nebyl," vzpomínáme na slova českého velvyslance, který nás před pěti lety pěkně napálil. Poslal nás do přístavu, ale symbol Kodaně byl přitom na výletě v Číně na výstavě Expo. Dnes je dáma doma a my se na ni konečně můžeme podívat.

Druhým cílem je pro nás největší evropské akvárium, které v době naší předchozí návštěvy ještě neexistovalo. Moderní komplex je pro vozíčkáře velmi příjemný svým komfortem, ale hlavně se cítíte jako na mořském dně a pořád máte na co koukat.

Pokračujeme nejprve tunelem a pak přes most do Švédska. Naším prvním cílem je městečko Ystad, to ještě netušíme, že se trefíme do místních slavností. Ochutnáváme čerstvý chléb, pečené maso i koláčky, ale ze všeho nejvíc nás zaujala marmeládová babička. Měla famózní výrobky, včetně příchutě whisky nebo čokolády.

A na závěr šplháme do kopce a kličkujeme mezi hnědými ovčími poklady, abychom se dostali k 59 vztyčeným kamenům. Připomínají obří loď, ale dost možná se jedná o hrob dávného panovníka nebo dokonce prazvláštní kalendář. Ani informační cedule nemají jasno.

 

Fotogalerie: 3. den

1 | 2 | 3 >>