20. den ... Tallinn - Pilsrundale ... Nejsme ve Francii?

Zážitků a zajímavých situací máme víc než dost, až mě mrzí, že musím vybrat vždy jen malý střípek. Jistě chápete, že kdybych měl napsat všechno, tak nebudu vůbec spát a stejně bych musel být stručnější, než je skutečnost. Snad i to málo vám přináší radost a těšíte se na náš nový den. Ten dnešní bude francouzský, ač jsme byli v Lotyšsku.

Když jsme přišli k zámku, od něhož jsme mimochodem bydleli jen pár set metrů, vydechli jsme čtyřhlasně „Versailles.“ Paní na pokladně se jen potutelně usmívala, že jim to říká každý. Užili jsme si především v přilehlých zahradách, kde jsme našli také bludiště a dokonce japonskou pagodu. Jirka, co by velký milovník Země vycházejícího slunce, byl poněkud naštvaný, když zjistil, že uvnitř jsou záchody.

O kousek dál jsme zažili malé zklamání. Lákali nás na výstavu historických vozidel. Našli jsme ceduli OPEN, což jsme pochopili, jako vstupte, ale nic jsme nenašli. Prošmejdili jsme dvorky i pastviny celého statku, ale našli jen pár rezavých aut prorostlých trávou. A když jsme se chtěli vrátit k autu, stál nám v cestě velký pes a nebezpečně cenil zuby. Obešli jsme ho velkým obloukem a mizeli z Lotyšska k hranicím s Litvou.

 

Fotogalerie: 20. den