Západ USA & Havajské ostrovy

Tajuplný svět indiánů, obrovské stromy, impozantní skaliska nebo bezedné hloubky kaňonů. Právě takto jsme si představovali národní parky severoamerického západu. Skutečnost bohatě předčila naše očekávání. S pusou dokořán jsme zírali na nekonečnou, barevnou, impozantní i dojemnou přírodu. Zlákalo nás také centrum hazardu Las Vegas, věhlasné Los Angeles i nádherné San Francisko. "Když už tam budeme, mrkneme taky na Havaj," prohlásil náš Jirka jen tak mimochodem. Rozhodnutí to bylo správné. Zjistili jsme, že na Havaji je skutečně havaj, tedy pohodové pláže, bezstarostné tanečnice hula hula i míchané drinky. Čekali nás ale také hrozivé vulkány, žhnoucí láva a boj s výškovou nemocí.Celý film má 45 minut. Prohlédněte si krátké videoukázky.

Stačí kliknout na obrázky:

Film na DVD si můžete objednat zde...

Křivolakých kaňonů a barevných skal jsme viděli bezpočet. Nade všemi čněl možná nejméně známý, ale určitě nejzvláštnější, "Antilopí kaňon." Měli jsme sice problém se do něj dostat a pak úzkými průrvami projít, ale návštěvy nelitujeme ani náhodou. Pestrá paleta barev a tvarů, ale i písek a slunce přetvořily zážitek na přírodní divadlo.
 
Podívejte se na videoukázku...
Často jsme potkali turisty, kteří se nadšeně chlubili, jak potkali bizony. Jen my jsme na ně pořád nemohli narazit. A když konečně k setkání došlo, přáli jsme si vrátit čas a střetnutí se vyhnout. Obrovské kolosy nám funěli do kamer a foťáků až jsme se jich báli. Bláznivý motorkář je poplašil a my jsme sotva stihli utíkat.
 
Podívejte se na videoukázku...
Havaj na závěr naší cesty by se měla psát spíš s malým há. Symbol pohodičky, lenošení, tance i stolů plných laskomin si své jméno zaslouží. Ale díky sopečné aktivitě a vysoké nadmořské výšce nám bylo kolikrát i pěkně horko. Romantické oko potěšily tisíce pestrobarevných orchidejí.
 
Podívejte se na videoukáz ku...