Rakouskem a Francií

Pojeďme se společně s Márovými podívat na nejzajímavější místa Rakouska. Vyšplháme se k alpským velikánům, necháme se okouzlit ledovci, jezery, vodopády i největším křišťálem světa. Navštívíme významná města i horské vesnice. Sladkou tečkou na závěr bude skvělá čokoládovna.
A pak vzhůru do Francie. Budeme obdivovat Savojské Benátky, ztratíme se v Lyonu a dojedeme mezi sopky ve Francouzském středohoří. Ale největší dobrodružství zažili Márovi při týdenní plavbě na hausbótu po vodním kanále du Midi. Podařilo se jim zvládnout zdymadla i nevšední nástrahy neznámého dopravního prostředku?

Prohlédněte si krátké videoukázky.

Stačí kliknout na obrázky:

Film na DVD si můžete objednat zde...

K nejvyšší rakouské hoře Grossglockner vede prudká, klikatá a placená silnice. Serpentiny každému dobře nedělají, naše maminka je z nich doslova šílená strachy. Fobii však překonala a společně jsme se mohli podívat na alpské velikány, ledovce i horské pastviny, kam bůhvíjak vystrkali krávy. Fialovou barvu však nemají.
 Podívejte se na videoukázku... 
Kdo by si myslel, že Benátky jsou jen v Itálii, žil by v hlubokém omylu. Jedny jsme našli také ve Francii. Jedná se o město Annecy přezdívané Francouzské, Savojské nebo chcete-li Alpské Benátky. Na první pohled jsou o poznání barevnější než italský originál a prodávají tady také vynikající zmrzlinu.
Podívejte se na videoukázku...
Plavit se na hausbótu po vodním kanále je velká zábava, ale nejdřív se musíte naučit řídit loď, což není úkol úplně snadný. Pro nás velká příležitost zažít to pravé dobrodružství. Velkým úkolem bylo dostat Jirku na horní palubu, ale pak už náš statečný kapitán nadšeně pozoroval veškeré dění na spojnici mezi Středozemním mořem a Atlantikem.
 
Podívejte se na videoukázku...