Okuhepa Afrika

Výprava pronajatými terénními auty přes čtyři státy na jihu Afriky byla pro nás tím pravým dobrodružstvím. Nocovali jsme většinou ve stanech a zdolali téměř deset tisíc kilometrů travnatou savanou, mezi písečnými přesypy i přes rozvodněné říční brody. Začátek patřil modernímu Kapskému Městu, ale navštívili jsme i hliněnou vesnici tradičně žijících Himbů.
Z ptačí perspektivy jsme obdivovali rudozlaté písečné duny i hřmící masy Viktoriiných vodopádů. V národních parcích jsme stáli tváří v tvář divoce žijícím zvířatům, potkali jsme se s buvoly, hrochy, nosorožci, lvy, slony, gepardy a dalšími africkými živočišnými obyvateli.

Celý film má 41 minut. Prohlédněte si krátké videoukázky.

Stačí kliknout na obrázky:

Film na DVD si můžete objednat zde...


Poušť Namib patřila k našim nejsilnějším zážitkům v Africe vůbec. Jedny z největších písečných dun světa získávaly díky rannímu a večernímu slunci až nepřirozené barvy. Pohyb v písku s invalidním vozíkem při nesnesitelném žáru byl skoro nemožný, ale do Mrtvého údolí jsme se dostat prostě museli. Barevné scenérie v cíli cesty nám dřinu bohatě vynahradily a nezemřeli jsme ani cestou zpět.
Podívejte se na videoukázku...

Návštěva spoře odděných domorodých krasavic lákala hlavně mužskou část výpravy. Ve vesnici Himbů jsme se dozvěděli celou řadu velice zajímavých informací a na provizorním tržišti jsme si mohli také nakoupit ručně vyráběné suvenýry. Dětem jsme rozdávali balónky a bonbóny a nakonec bylo veselo i dojemně. To když nás nechtěli pustit pryč, pořád se na nás usmívali a hlavně Jirku s Monikou neustále hladili.
Podívejte se na videoukázku...

V národním parku Chobé jsme se vydali na výlet lodí po stejnojmenné řece. Cestou jsme potkali hrochy, varany i krokodýli, ale největší zážitek máme z velkého stáda slonů. Každý večer se chodí k řece napít a také umýt, mohli jsme si tedy překontrolovat, jak je který slon čistotný. Průvodce a kapitán v jedné osobě kormidloval člun jen pár metrů od břehu, sloní dovádění jsme tak sledovali z bezprostřední blízkosti.
Podívejte se na videoukázku...