Nový Zéland - Severní ostrov

Naše první expedice směřovala do nejvzdálenější země světa, na Nový Zéland. Cestovali jsme autem, lodí, vlakem, autobusem, letadlem a pěšky či na vozíku. Za šest týdnů jsme urazili deset tisíc kilometrů. Seznámíme Vás se životem přímo v novozélandské rodině a představíme Vám vánoční i silvestrovské zvyky. Můžete společně s námi nahlédnout do moderních měst i poznat neposkvrněnou přírodu. Mohli jsme vidět všechny protiklady této fascinující země. Endemické rostliny a zvířata, přátelští lidé, kouzelné přímořské pláže, gejzíry, vodopády, nekonečné kopcovité pastviny  i zasněžené vrcholky hor navždy zůstanou v našich vzpomínkách. Nabízíme Vám nevšední pohled na Nový Zéland, zemi vzdálenou, ale našemu srdci velmi blízkou.


Celý film má 42 minut. Prohlédněte si krátké videoukázky.

Stačí kliknout na obrázky:

Film na DVD si můžete objednat zde...


Nový Zéland je fascinující země, která převrátila náš život naruby. Právě tam, na konci světa se pro nás cestování a poznávání neznámých končin stalo novým smyslem života. Díky Novému Zélandu jsem začali naplňovat své životní sny a později i povzbuzovat ostatní k dosažení vlastních cílů. Sami se můžete přesvědči, čím nás Nový Zéland tak okouzlil...
Podívejte se na videoukázku...
Nejnavštěvovanějším místem Severního ostrova je lázeňské město Rotorua. Najdete zde centrum adrenalinových sportů, můžete zajít na návštěvu k Maorům, kteří vám předvedou válečnický tanec haka nebo se podíváte na stříhání ovcí. Žádnou z těchto příležitostí jsme si pochopitelně nenechali ujít. Ještě více nás ale překvapilo vařící bláto a tryskající gejzíry.
 
Podívejte se na videoukázku...
White Island, česky Bílý ostrov je pojmenován podle bílého oblaku trvale stoupajícího z kráteru sopky. Lodí to na ostrov trvalo docela dlouho, helikoptéra byla drahá, a tak jsme si pronajali malé letadlo a vydali se prozkoumat sopku z ptačí perspektivy. Věřte nebo ne, dokonce jsem chvíli zastával roli hlavního pilota.
 
Podívejte se na videoukázku...