Kolem země klokanů

Toužili jste objet některý ze světadílů kolem dokola? Zveme vás na výpravu kolem celé Austrálie i do jejího horoucího středu. Navštívili jsme všechny státy Australského svazu včetně ostrovní Tasmánie. Krmili jsme nebezpečné krokodýly a potápěli se do podmořského ráje u Velkého bariérového útesu. V žhnoucím slunci obcházeli posvátný skalní monolit Uluru a navštívili domodrodé Aboridžince. Mezi tisíci kamennými jehlami Pinnacles jsme strnuli údivem a při šplhání do korun eukalyptů zase strachy. Chcete-li spatřit, co nosí klokani v kapsách, vydejte se s námi na dobrodružnou cestu kolem rudého světadílu.


Celý film má 45 minut. Prohlédněte si krátké videoukázky.

Stačí kliknout na obrázky:

Film na DVD si můžete objednat zde...


Lidé si často myslí, že klokany najdete v Austrálii úplně všude. Není to tak úplně pravda, ale setkání s nimi bylo vždycky zážitkem. A když jsme měli možnost si je pohladit nebo nakrmit z ruky, tak jsme měli dvojnásobnou radost. Horší už bylo nebezpečí hrozící srážky s klokanem při jejich poskakování přes cestu. Místní doporučují vyhýbat se jízdě v noci.
Podívejte se na videoukázku...

Na každé naší výpravě se snažíme alespoň jednou letět letadlem. V případě Austrálie jsme pro takový výlet zvolili Bungle Bungle. Žíhané skály připomínají včelí úly a po zemi se k nim dostanete jen terénním autem, naším karavanem to nešlo. Mimořádný zážitek jsme si však nechtěli nechat ujít, a tak jsme zvolili malé letadýlko. Ze scenérií jsme byli nadšení.
Podívejte se na videoukázku...

Tasmánie se více než Austrálii podobá Novému Zélandu. Po horoucím peklu na kontinentě nám zelený ostrov nabídl příjemnější klima. Stromové kapradiny tvoří přírodní slunečníky a moře poskytuje návštěvníkům osvěžení, jen si musíte dát pozor na žraloky. Například z ostrovní věznice Port Arthur díky nim nikdo neuprchl. Zaujala nás také Ohnivá zátoka.
Podívejte se na videoukázku...