Kde se zlobí sopky a telí ledovce

Exotickou cestu Evropou jsme zahájili v Dánsku, které nás příjemně překvapilo svou bohatou historií i smyslem pro chytrou zábavu. Romantické zámky, tajemné hrady, tropické skleníky, podmořské akvárium nebo vápencové doly, to je jen malý výčet pestrých zážitků.

Následovaly Faerské ostrovy s nesčetnými vodopády, členitými zálivy i ptačími útesy. A ještě o stupeň výš ční Island a jeho aktivní sopky, barevná krása polodrahokamů, síla vodopádů, mocné gejzíry či dokonce světová rarita – muzeum penisů. A pravá exotika na závěr – Grónsko. Přivítá nás mohutnými čely telících se ledovců, ochutnáme místní speciality a zjistíme, jak se žije v místech, kde sídlí stejně lidských obyvatel jako tažných saňových psů.

Celý film má 42 minut. Prohlédněte si krátké videoukázky.

Stačí kliknout na obrázky:

Film na DVD si můžete objednat zde...


Nevím kdo z vás by čekal v Dánsku největší sbírku krokodýlů i netopýrů v Evropě, trojrozměrná bludiště nebo zámek postavený v jezeře, na dřevěných kůlech? Šokoval nás také tropický skleník se spoustou exotických zvířat z celého světa. Strkat prst do akvária plného pyraní se rozhodně nevyplatí, zato malého kraba si můžete klidně i pochovat. Nejvíce se nám ale líbil mohutný kapustňák.
Podívejte se na videoukázku...

O Islandu se říká, že tady odpradávna mezi sebou soupeří dva přírodní živly - oheň a voda, mnohdy spíše led. Souboj je nerozhodný a bude jistě pokračovat do daleké budoucnosti. Všichni společně doufáme, že nebude mít nikdy vítěze a my budeme i nadále pozorovat tu horké smradlavé bublající bláto a tam zase vodopád nebo gejzír. Dokonce je na Islandu jeden proud vody, podle kterého byly pojmenovány všechny gejzíry světa.
Podívejte se na videoukázku...

Už mnohokrát nás ledaskdo napomínal, že v názvu filmu máme chybu. Telí se přece kráva a ne ledovec. Pravdu máme ale my a zjistili jsme ji až v dalekém Grónsku, které geograficky už vlastně nepatří do Evropy, ale je součástí Severní Ameriky. Jak to vlastně s těmi ledovci je se můžete dozvědět z naší knihy nebo filmu, ale i z malé videoukázky. Tak už nám konečně uvěřte...
Podívejte se na videoukázku...