Japonsko  v zemi pramenů a zahrad

Čtvrtý cestopisný dokument rodiny Márových nás zavede do Země vycházejícího slunce. Navštívíme tajemné chrámy s  překrásnými zahradami i pevnosti hrdých šógunů, uvidíme divokou krásu neklidných sopečných oblastí, nespoutané vodopády Japonských Alp i vznešený klid  bambusových hájů.
Stranou nezůstanou ani technické a architektonické zázraky vyspělé lidnaté země nebo bláznivá jízda rychlodráhou šikanzen. A co teprve zápasy sumó či křehké a tajemné gejši, stříhání bonsají nebo krmení okrasných kaprů koi.Celý film má 42 minut. Prohlédněte si krátké videoukázky.

Stačí kliknout na obrázky:

Film na DVD si můžete objednat zde...


Poznali jsme zvláštní atmosféru, exotické jídlo i neobyčejné zvyky v typických japonských lázních. Japonci jim říkají rjókan, každého návštěvníka oblečou do tradičních úborů zvaných jukata a pak se o vás starají jako o nejváženějšího hosta světa. Můžete se vykoupat v v horkém přírodním prameni i ochutnat suši a další speciality. Stoluje se pochopitelně na zemi.
Podívejte se na videoukázku...
  
Na ostrově Kjúšú se nachází mimořádné místo zvané Beppu. Peklo známe jen z pohádek, ale v Beppu najdete to skutečné a dokonce jich tady je hned osm. Různě zabarvená jezírka, horké potoky, bublající bahno i tryskající gejzíry dokáží navodit pravou pekelnou atmosféru. A to ještě necítíte zápach síry, který se line celým městečkem.
Podívejte se na videoukázku...

Chlap jako hora obletovaný japonskými dívkami, tak to je zápasník sumó. Za manželky mají nejkrásnější modelky a když vytlačí svého soupeře z ringu, tak celá hala vzdychne nadšením. U nás by úspěch u dam a dívek asi neměli, ale jiný kraj, jiný mrav. Také my jsme na bojovníky vzhlíželi s nadšením a obdivovali je několik hodin v kuse.
Podívejte se na videoukázku...