Hola Ekvádor & Galapágy

Cesta do Jižní Ameriky je dlouhá, a tak se krátce zastavíme v Karibském moři na ostrově Bonaire. Ráj tady najdou potápěči, ale setkáte se také s plameňáky, leguány či solnými jezery. Pak už vzhůru do Ekvádoru, kde jsme se v hlavním městě Quito ponořili do  studia španělštiny. Seznámíme jsme se s horským masívem Kordiller i záhadnými zákonitostmi, které platí pouze na rovníku. Zavítali jsme na indiánský trh do Otavala a ochutnali pečené morče. Z hor jsme sestoupili do amazonské džungle, kde budeme hosty pralesních indiánů. A na závěr prozkoumáme tajuplné souostroví Galapágy. Z bezprostřední blízkosti budeme pozorovat obrovské galapážské želvy, přítulné lachtany, lávové kraby, mořské leguány i endemické ptáky. 


Celý film má 42 minut. Prohlédněte si krátké videoukázky.

Stačí kliknout na obrázky:

Film na DVD si můžete objednat zde...


Ostrov Bonaire nám nabídl mnoho fantastických překvapení. Od motýlí farmy přes divoké osly, hejna plachých plameňáků až po zdánlivě nebezpečné metrové leguány. Krásou se pyšní také pobřeží, ráj potápěčů, vyznavačů windsurfingu nebo slunících se turistů na zlatých plážích či dobrodruhů skotačících ve vlnách zdejších divokých zálivů.
  
 Podívejte se na videoukázku... 

Dá se bydlet v Amazonském pralese pokud potřebujete k životu invalidní vozík? Místní si mysleli, že to nejde, ale náš Jirka je přesvědčil o opaku. Nechodil sice v gumákách jako všichni ostatních a často putoval tátovi na záda, ale nakoec se dostal všude tam, co všichni ostatní a mnohdy i dál a výš. Jedli jsme živé mravence a hladili si opičku nebo tapíra. A jak to bylo s nebezpečnými zvířaty...???
Podívejte se na videoukázku...

Galapágy, peklo nebo ráj? V každém případě výtečný zážitek, setkání s neznámými zvířaty z bezprostřední blízkosti a to jak na suchu, tak i ve vodě. Nad vším ale bezesporu ční pohled na prastaré obří želvy ve volné přírodě. Na Galapágách mají absolutní přednost a když vám přechází přes cestu, musíte čekat tak dlouho, dokud vozovku neopustí. Tady se ale nikam nespěchá, asi to bude spíš ráj.
  
Podívejte se na videoukázku...