8. den - Povodně ve Španělsku

Vždycky jsme uznávali heslo, že není špatné počasí, jen špatné oblečení. Až ve Španělsku jsme zjistili svůj omyl, můžete na sebe obléct co chcete, ale skrz mlhu prostě vidět není. Vyšplhali jsme se ke skalám El Torcal a marně jsme rozháněli mléčné mraky. Na pár vteřin se nám skály ukázaly, ale za chviličku už zase nebylo vidět vůbec nic. Několik snímků jsme však přece jen ulovili.
Celý den tak trochu bojujeme s deštěm. Prší a prší a prší, dokonce máme z domova pár telefonátů a SMS, jestli jsme se neutopili. Až do Česka doběhly zprávy o povodních v jižním Španělsku. Ujišťujeme všechny, že jsme v pořádku a ve výpravě pokračujeme. Z dnešního dne stojí za zmínku Šmoulí vesnice, kde má skoro každý dům modrou barvu a mnoho z nich navíc na fasádě nějaký symbol známých kreslených postaviček. Jirka s Monikou umí všechny pojmenovat, mně s Alenou se jen líbí nápad, jak přilákat turisty, dětské hrdiny moc neznáme.
Asi jsem se ještě nezmínil o rozsáhlých sadech s olivami, jsou snad úplně všude. Teda kolem Valencie byly pomeranče, ale na jihu rostou samé olivovníky.

Fotogalerie: 8. den

1 | 2 | 3 | 4 >>