15. den - Adiós Španělsko

Jak už název kapitoly napovídá, pomaličku se loučíme se Španělskem. Kdo si tuto zemi oblíbil, stejně jako my, nemusí smutnit....ještě se sem vrátíme. Směrem na západ od Madridu jsme zavítali do města Segovia. Můžu vám říct, že jméno města jsem nikdy v životě neslyšel. Je to ostuda? Znají snad Španělé náš Přerov, který je podobné velikosti? Asi těžko, nebudu se tedy svou neznalostí stresovat. V každém případě jsem moc rád město poznal. Nejmladší gotická katedrála v Evropě, úžasný akvadukt i pevnost Alcazár, která se stala předlohou pro zámek Šípkové Růženky v Disneylandu, to jsou největší zdejší skvosty.
Ještě více žasneme v Ávile, kde jsou vůbec nejlépe dochované městské hradby na světě. Mohutné románské hradby o délce 2557 metrů jsou viditelné již zdaleka a obepínají historické jádro města. Jsou vysoké v průměru kolem 12 metrů a na šířku měří 3 metry. V hradbách je celkem 9 bran a 88 polokruhových věží.
A gurmánská tečka na závěr, kamenná vesnička La Alberca, kde se vyrábí nejlepší šunka na světě. Nevěříte? Tak si sem zajeďte, my se oblizujeme ještě teď. Původně jsme doufali, že vám ukážeme taky typické černé čuníky s dlouhýma ušima, co by surovinu pro výrobu, ale byli moc daleko a na fotku to nebylo, škoda. "Jéé korkové duby," zvolal z ničeho nic Jirka. Chvíli jsem si myslel, že už jsme v Portugalsku, kde jsem je očekával, ale to zase ne.  Řekněmě, že se jedná o spojovací článek mezi oběma zeměmi, které jsou hlavním cílem naší expedice, už zítra dojedeme až k Atlantiku.

Fotogalerie: 15. den

1 | 2 | 3 >>