11. den - Boj s větrnými mlýny

Dnešní den byl víceméně přejezdový, což však neznamená bez zážitků. Přesunuli jsme se ještě více do vnitrozemí a trošku naschvál nám přálo počasí. Třicítky jsme potřebovali spíš u moře než tady. Nejspokojenější je Monika. Zatímco my si stíráme z čela pot, teplomilná dcera září a vyzývá slunečné paprsky, aby ji co nejvíce opálily. Zastávky, které stojí za řeč, máme dnes jen tři.
První je ve městě Córdoba, kde jsme si nejprve prohlédli renovovaný římský most Puente Romano a poté už spěchali do slavné islámské mešity Mesquita. Uvnitř se nachází 856 sloupů zhotovených z mramoru, jaspisu a dalších drahých kamenů. Fantastický zážitek. Opět můžeme použít naši oblíbenou a tolikrát opakovanou větu: "Nic lepšího jsme nikdy v životě neviděli.
Pro změnu přírodní zastávka je u modrozelených jezírek Lagunas de Ruidera. Jedná se o 15 lagun propojených malými říčkami a minivodopády. Voda v nich je nádherně čistá, místo jako stvořené pro rekreaci. Jenže turisté i domácí mají asi raději moře a tak je tady úžasně pusto prázdno. Na prstech byste spočítali plavce i povaleče na malých plážích. Troufám si říct, že být tahle oblast u nás, tak je posetá chatkami, hospůdkami, tenisovými kurty, lodičkami a co já vím, čím ještě...ale tady ...zhola nic.
Závěr patří slavnému hrdinovi Cervantova románu Don Quijote de la Mancha, teda přesněji deseti větrným mlýnům nad městem Campo de Criptana. Bělostné stavby v pozadí s modrou oblohou a bílými mráčky jsou jako z pohádky.

Fotogalerie: 11. den

1 | 2 | 3 >>